راهنمای کامل آزمون MSRT

راهنمای کامل آزمون MSRT

در این مطلب قصد داریم به پرسش های متداول داوطلبان و هر آنچه که برای شرکت در آزمون MSRT نیاز است بپردازیم. 
با ما همراه باشید.

از آنجا که شاید خیلی از داوطلبان آزمون MSRT برای اولین بار است که در این آزمون شرکت می کنند، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به چند تا از پرسش های متداول داوطلبان پیرامون این آزمون پاسخ بدیم. اگر پاسخ پرسش خود را از این مطلب نگرفتید، میتونید در قسمت نظرات همین مطلب و یا انجمن تخصصی فست زبان مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت نمایید.
آزمون MSRT در سال چند بار برگزار میشه و آیا شرکت در آن محدودیت دارد؟ و در صورت عدم قبولی در یک دوره میتونم در دوره بعدی شرکت کنم؟

آزمون MSRT در سال ۱۰ بار برگزار میشه و شرکت در آزمون محدودیت نداره و در صورت عدم قبولی در یک دوره میتونید در دوره های بعدی نیز ثبت نام کنید ولی داوطلبایی که نمراتشون بالاتر از ۷۵ باشد تا یکسال نمیتونند در ازمون شرکت کنند چون ظرفیت ازمون برای افرادی هستش که نمره شون ۷۰.

 هزینه ثبت نام در آزمون و نحوه پرداخت به چه صورت است؟

هزینه آزمون ۶۰۰,۰۰۰ ریال (شصت هزار تومان ) و پرداخت هم بصورت آنلاین و اینترنتی است.

چگونه مطمئن شوم که ثبت نام من قطعی شده؟

فرایند ثبت نام اینطوره که اول آزمون رو رزرو میکنید و تا ۱۲ ساعت فرصت دارید که هزینه رو پرداخت کنید. زمانیکه هزینه رو پرداخت کردین یک کد پیگیری براتون میاد که در قسمت ثبت نام آزمون های انجام شده میتونید اونو ببینید. اگر این کد براتون نیاد هزینه تون برگشت میخوره و ثبت نام تون هم لغو میشه.

 چطوری میتونم با مرکز آزمون تماس بگیرم؟

ارتباط با مركز آزمون فقط از طريق محیط کاربری قسمت ارسال و دريافت پيام امکان پذیره. پيغام خودتونو ارسال کنید سیستم بهتون جواب میده. هیچ جای دیگه هم جوابتونو نمیدن!

میتونم از آزمون انصراف بدم؟

(شوخی می کنید؟!) امکان نداره!

پیشنهاد بعدی  اعلام نتایج آزمون MSRT مرداد ۹۷

زمان ساختن پروفایل برای ثبت نام در آزمون تا کیه؟

داوطلبان میتونند برای ثبت نام در آزمون تا ۱۶ ساعت قبل از ساعت شروع ثبت نام هر آزمون و ۶ ساعت بعد از ثبت نام در سامانه پروفایل بسازند.

 ظرفيت شهر انتخابي تكميل شده. آيا امكان افزايش ظرفيت وجود داره؟

نه! (بهمین صراحت) با توجه به اينكه برگزاری آزمون MSRT شرایط خاصی میخاد، در نتیجه سالن ها از قبل آماده شدن.

چگونه آزمون ثبت نام شده را به آزمون بعدی انتقال بدم؟

فقط تا ۱۴ روز قبله برگزاری هر آزمون میتونید درخواست خودتونو در پروفایلتون قسمت ارسال و دریافت پیام ارسال کنید. انتقال آزمون هم فقط برای ماه بعد امکان پذیره. یعنی نمیتونید به آزمون چند ماه بعد منتقل کنید.
اگر رمز عبورم رو فراموش کنم چیکار کنم؟
در صفحه اصلی شناسه کاربری که کد ملی شماست رو وارد کنید و روی آیکون بازیابی رمز عبور کلیک کنید بعدش کد امنیتی رو بزنید، رمز جدید از طریق ایمیل و تلفن همراهی که قبلا تو پروفایلتون ثبت کردین، ارسال میشه.
زمان و محل برگزاری آزمون کی و کجاست؟
ساعت ورود از ساعت ۹:۱۵ تا ۱۰ صبح (بعد از این ساعت درهای ورودی بسته میشن (البته مورد داشتیم تا یه ربع بعد هم بچه ها رفتن سر جلسه) و هیچ جوری نمیشه برین سر جلسه) شروع آزمون ساعت ۱۰:۱۵ صبح
توجه : اگر در تقویم آزمون زمان برگزاری آزمون عصر اعلام شده بود – ساعت برگزاری آزمون میشه ۱۵:۱۵ و زمان ورود به محل آزمون هم از ساعت ۱۴:۱۵ تا ۱۵.
مدارك و وسايل مجاز برای روز آزمون چی هست؟
اصل کارت ملی – کارت ورود به آزمون -دو عدد مداد مشکی نرم – خودکار – پاک کن و تراش.
چگونه کارنامه را دریافت کنم و به دانشگاهی که این مدرک را میخاد ارائه کنم؟
جهت دريافت كارنامه نياز به مراجعه حضوري نیست. از داخل پروفایلتون کارنامه رو دریافت کنید و به دانشگاه تحویل بدین.
شماره رهگیری (کد ۱۵ رقمی) کارنامه را از کجا میتونم بگیرم؟
شماره رهگیری کارنامه شماره ۱۵ رقمی هست که در قسمت پایین کارنامه درج شده. نمونه کد رهگیری : http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 
نتایج آزمون چند روز بعد از برگزاری آزمون اعلام میشه؟
نتایج یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام میشهو شما میتونید کارنامه رو از داخل پروفایلتون قسمت دریافت کارنامه دریافت و چاپ کنید.
منبع: سامانه آزمون MSRT

منابع آزمون MSRT